четвер, 26 травня 2016 р.

Сім чудес світу - загальні відомості

Сім чудес світу - це найдавніші пам'ятки архітектури, які по праву вважаються найбільш великими творіннями рук людини. Число 7 було вибрано далеко не просто так. Воно належало Аполлону і було символом завершеності, повноти і досконалості. При цьому традиційним жанром елліністичної поезії було прославляння списку найзнаменитіших діячів культури - поетів, філософів, царів, полководців і пр. Або видатних пам'яток архітектури.
Перші згадки про чудеса світу зустрічаються саме в цю епоху, коли по Європі вже пройшли переможні війська Олександра Македонського. Широке поширення грецької культури на територіях, що входять до складу держав, які завоював великий полководець, забезпечило гучну популярність окремим пам'яткам та архітектурним спорудам. Але слід зазначити, що «відбір» чудес відбувався поступово. Одні назви змінювали інші, і на сьогоднішній день в перелік найвеличніших витворів мистецтва і архітектури входять:

  1. Піраміди Гізи
  2. Висячі сади Семіраміди
  3. Олімпійська статуя Зевса
  4. Храм Артеміди в Ефесі
  5. Галикарнасский мавзолей
  6. Колос Родоський
  7. Олександрійський маяк
Сім чудес світу - загальні відомості

Коротко про все

Історики і вчені вважають, що найдавнішою є перша пам'ятка - Єгипетські Піраміди. Відмінною особливістю цього Дива світу є те, що тільки воно збереглося по нинішній день в майже первозданному вигляді. Датується споруда Пірамід Гізиприблизно 1983 роком до н.е., і найбільшим будовою з комплексу є гробниця Хеопса. Решті Чудесам світла не так пощастило, і до наших днів дожили тільки руїни деяких з них. Приміром, Висячі сади Семіраміди, які створювалися в VI столітті до н.е., були зруйновані повенями в II столітті. Але навіть застарілі залишки цієї величної споруди захоплюють дух.Статуя Зевса з Олімпії, створена приблизно в 435 році до н.е. відомим античним скульптором Фідієм, згоріла майже через тисячу років в Константинополі. Храм Артеміди в Ефесі був зведений у 550 році до н.е., але після двох століть його так само зруйнував сильна пожежа. Галикарнасский Мавзолей створений архітектором Пифеем в 351 році до н.е. У 1494-му на південному заході Туреччини були відзначені землетрусу, після яких збереглися лише фундаменти і архітектурні фрагменти будови. Що стосується Колоса Родоського, побудованого на початку III століття до н.е. греками, то він упав в результаті серії сильних підземних поштовхів десь між 224 і 225 роками до н.е. Олександрійський маяк, побудований в III столітті до н.е. за вказівкою правлячої династії Птолемеїв, є вершиною інженерно-технічної думки того часу. Будова протрималося до 1480 роки, забезпечуючи надійним освітленням прибережні води. У XV столітті маяк був частково зруйнований землетрусом. Про кожного з Семи чудес світла можна говорити нескінченно. Про них знає будь-який школяр. З ними пов'язують античні епоси і стародавні легенди. Кожне з них приховано тінню таємниці і невідомості. Але одне можна сказати з усією впевненістю - це найбільш значущі пам'ятники цивілізації з усіх, які вдалося створити людству.

Немає коментарів:

Дописати коментар